دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو

مواد اولیه
  • برگ به لیمو
  • آب سرد
  • ۱ قاشق غذاخوری
  • ۲ عدد
طرز تهیه ، دستور پخت
  • یک قاشق غذاخوری برگ به لیمو را در یک قوری به علاوه ۲ لیوان آب سرد همراه مقداری نبات دم کنید. برای دم کردنش آب را جوش آورید بعد شعله را خاموش کنید و یک دقیقه بعد یک قاشق از این گیاه را داخل قوری بریزید و با اب جوش حدود ۹۰ درجه دم کنید. یک قاشق برای یک لیوان دمنوش کافی می باشد.

خاصیت دمنوش

خواص: طبیعت گرم

به لیموبه لیمو، گیاهی درختچه ای به ارتفاع ۶-۳ متر با برگ های ساده سرنیزه ای و عموماً به صورت دسته های سه تایی در هر گره برگ های له شده این گیاه بوی خوشایند لیمو را دارد. اگر می خواهید به همه استرس های یک روز پرکار خاتمه دهید یک لیوان دمنوش به لیمو برای خود درست کنید

به لیمو در واقع هیچ ربطی به لیمو و میوه به ندارد. برگ این گیاه در رفع تپش قلب، سردردهای یک طرفه، سرگیجه حالات عصبی و خستگی های روحی بسیار مفید است. به لیمو برای تقویت معده در ردیف بهترین داروها قرار می گیرد که برای این منظور بهتر است همیشه به صورت دم کرده مانند چای مصرف شود. برگ ها را در اواخر تابستان جمع آوری می کنند. پودر برگ گیاه به لیمو به رنگ سبز مات و دارای بوی معطر، طعم آن تند و کمی تلخ است. در غالب نواحی گرم و معتدل مانند نواحی مدیترانه  ای اروپا پرورش می یابد. در ایران هم نمونه هایی از آن را آورده و در استان های شمالی و باغ ها کشت داده اند. این گیاه مفید همچنین به عنوان ادویه در مصارف خانگی مصرد دارد. برگ و اسانس به لیمو را باید دور از نور، در محلی خنک و داخل ظروف در بسته نگهداری کرد.

رنگ نامه های بیشتر

سس خردل

سس خردل

بقچه اسفناج

بقچه اسفناج

دمنوش ختمی

دمنوش ختمی

مرغ شک پر

مرغ شک پر

ته دیگ قالبی

ته دیگ قالبی