آیا غذای تازه بهتر است؟

آیا غذای تازه بهتر است؟

آیا غذای تازه بهتر است؟

طرز تهیه ، دستور پخت
  • هیچ شکی وجود ندارد که غذای تازه از منظر تغذیه ای بهترین گزینه محسوب می شود: گوجه فرنگی هایی که تازه کنده شده یا نخود سبزهایی که تازه چیده شده اند و مستقیماً از باغ به آشپزخانه راه پیدا کرده اند، مواد مغذی بیشتری نسبت به انواع کنسروی یا منجمد آنها دارند و لازم به گفتن نیست که طعم و قوام آنها هم به صورتی غیرقابل مقایسه، بهتر است. با این حال، همه افراد این مکان را ندارند که خوراکی هایشان را خودشان پرورش بدهند. محصولات تازه ای که در قفسه سوپر مارکت های پیدا می شوند ممکن است پس از چیده شدن، مدت زیادی در مکان های سرد نگهداری شده باشند. از این رو تمایز بین محصولات «تازه» ای که می خریم با محصولات کنسروی یا منجمد، آن قدرها هم زیاد نیست.

تازه، منجمد یا کنسروی؟
در این جا چند راهکار برای کمک به تصمیم گیری در مورد مغذی ترین انتخاب های غذایی برای خانواده ها آمده است:
•  هنگام خرید غذاهایی که قبل بسته بندی شده اند (pre-packaged)، باید محتویات روی برچسب غذا را چک کرد. در این برچسب ممکن است فهرست طویلی از مواد اولیه نامطلوب از قبیل افزودنی ها، شکر، سدیم و روغن ذکر شده باشد.
•  به جای گوشت های فرآوری شده از قبیل سوسیس و برگرها که احتمالاً میزان بالایی از چربی اشباع، نمک و مواد افزودنی دارند، باید گوشت تازه را انتخاب کرد؛ آن هم ترجیحاً انواع کم چربی آن از قبیل سینه ماکیان و گوشت گاو بدون چربی.
•  باید به جای انواع برش خورده و بسته بندی شده نان که اغلب حاوی افزودنی برای حفظ طولانی مدت در قفسه فروشگاه ها هستند، نان کامل تازه پخته شده خریداری کرد.

رنگ نامه های بیشتر

پلو-اندونزی

پلو اندونزی

دمنوش-قره-قاط

دمنوش قره قاط

سس باربیکیو

سس باربیکیو

میلک شیک توت فرنگی

میلک شیک توت فرنگی

مربای به

مربای به